دانلود آهنگ جدید

بیوگرافی اندی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

بیوگرافی اندی

دسته بندی : بیوگرافی تاریخ : دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴

بیوگرافی و زندگینامه کامل خواننده محبوب اندی
در روز ۲۱ آوریل یا اول اردیبهشت پسری در مجیدیه تهران به دنیا آمد.پسری ارمنی در خانواده ای دوست داشتنی.خانواه ای با ۳ خواهر و ۴ برادر.نام اصلی او آندرانیک مددیان بود.از همان بچگی نبوغ موسیقی در این کودک بازیگوش و شیطون معلوم بود.پدر او همواره در مسافرت بود.و خانواده را با خود میبرد.به همین دلیل او اکثر شهرهای ایران را دیده است.

روزها گذشت و او در خانواده ای دوست داشتنی و علاقه مند به موسیقی رشد کرد و بزرگ و بزرگتر شد.مانند پدر علاقمند به موسیقی بود و برای خودش رویای زیبایی ساخته بود.بالاخره هم به آرزویش رسید.اولین گیتارش را در ۱۴ سالگی با چوب ساخت.به گفته خودش صداهای عجیب و غریب از آن در می آمد.پسر خاله های او یک گروه موسیقی تشکیل داده بودند.و از آندرانیک هم دعوت کرده بودند با آنها همکاری کنند. او در آن گروه شروع به گیتار زدن کرد.در بعضی وقتها هم قطعاتی به زبان انگلیسی اجرا میکرد.آنقدر در کارش پیشرفت کرده بود که قطعاتی را در محضر شاه فقید ایران اجرا کرد.

روزها گذشت و او تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به آمریکا برود.و وارد کالج موسیقی شد.رشته ای که آرزویش را داشت. کم کم کارش را شروع کرد و اولین جایی که کارش را شروع کرد کاباره تهران لس آنجلس بود.از فردی که در زندگی او تآثیر زیادی گذاشت و در حقیقت راه را برای او باز کرد و دستش را گرفت میتوان شهرام شب پره را نا م برد.او استعداد آندرانیک را دیده بود از او دعوت کرده بود به عنوان صدای دوم برای او بخواند.به گفته خود او دوران دانشگاه سخت ترین دوران زندگیش بود.تا حدی که فقط برای یک وعده غذا پول داشت.ولی هر چه بود گذشت او همه چیز را تحمل کرد.روزی به او گفتند یک خواننده ای هست که سبکش به کار تو خیلی می خورد. می توانید یک گروه موسیقی خوب دو نفره تشکیل دهید.او کوروس بود که بعدها با هم بهترین گروه دو نفره را تشکیل دادند.به کوروس هم همین را گفته بودند.و دست روزگار این دو را با هم آشنا کرد و یکی از پر طرفدارترین وجنجالی ترین گروه موسیقی دو نفره بعد از انقلاب را تشکیل دادند.
اولین آلبومی که از این دو به جا مانده خواستگاری بود.با شعری زیبا و قوی از ژاکلین ویگن به نام خواستگاری.که نام آلبوم را هم به نام همان شعر گذاشتند.این اولین کار آنها با ژاکلین بود.که با استقبالی بی نظیر روبه رو شد.در یکی از کنسرت های آنها دختری بود که آندرانیک را خیلی دوست داشت و شب کنسرت او را اندی صدا زد.که این شد دیگر همه او را با نام اندی صدا میزدند.

دومین آلبوم آنها پرواز بود.و باز هم با شعرهای زیبای ژاکلین.آهنگ چی می شد,تپلی,ما همه ایرانی هستیم به قدری گل کرد که روز به روز بر محبوبیت آن دو افزود.آهنگ ما همه ایرانی هستیم هنوز که هنوزه در اکثر کنسرتها اجرا میشود.در این آلبوم اندی و کوروس با فردی آشنا شدند که در زندگی هنری آن دو و به خصوص اندی تآثیر فراوانی گذاشت. او علیرضا امیر قاسمی بود.و به قول خود اندی: علی گوش سوم من هست.و مانند یک برادر همراه اندی بود.و او را در انتخاب آهنگ کمک می کرد.ویدئوی زیبای چی میشد هنوز هم در خاطره ها هست.به دنبال موفقیت آلبوم پرواز و سر و صدای این دو خواننده تازه نفس محبوبیت آن دو بیش از پیش شد.وآنها کنسرتی برای طرفداران اجرا کردند.تمام بلیطها فروخته شده بود.وسالن دیگه گنجایش نداشت.عده فراوانی پشت درهای بسته مانده بودند.هفته آینده اندی و کوروس برای بچه ها و تمام کسانی که برنامه را ندیده بودند کنسرت مجانی اجرا کردند.و با مردم سرود ما همه ایرانی هستیم سر دادند.

بعد از اجرای موفقیت آمیز کنسرت آن دو آلبوم سوم خود را به بازار عرضه کردند. بلا. که جهشی فوق العاده در کار آن دو بود. با ,بلا ,تو,نگاه,که آهنگ انگلیسی این آلبوم در متن یک فیلم هالیوودی قرار دادند.با آن مدل زیبای آهنگ بلا.موفقیت آن دو هر روز بیشتر از روز پیش بود.وکنسرتها با استقبال زیادی مواجه می شد.
در اینجا بهتر است داستانی برایتان از حضور اندی و کوروس در بین مردم تعریف کنم.یکی از طرفداران این دو دختری حدوداْ ۱۴ ساله بود.که بیماری سرطان داشت.و در بیمارستان به انتظار مرگ نشسته بود.وقتی اندی و کوروس این ماجرا را شنیدند همراه یک هدیه که یک دستبند طلا بود به ملاقات آن دختر رفتند. به گفته خود آن دختر آن روز انقدر اندی و کوروس به من امید به آینده را دادند و اینکه باید خوب شوم و به کنسرت آن دو بروم که من تا حدودی روحیه خودم را به دست آوردم.و چون سرطان عمیقآ در وجود او ریشه نکرده بود آن دختر سلامتی خود را به دست آورد.و جالب اینجا که برایتان بگویم که آن دختر در حال حاضر فارغ التحصیل رشته پزشکی هست واندی در جشن او هم شرکت کرد و در تمام این سالها از زندگی این دختر خبر داشته و با هم در ارتباط بودند.چه لذتی دارد ارتباط با هنرمند مورد علاقه !! . بگذریم.
بعد از آلبوم بلا اندی و کوروس احساس کردندکه دوست دارند هر کدام جدا به فعالیت هنری خود ادامه بدهند.و قرار شد آخرین آلبوم دو نفره خود را به بازار عرضه کنند.آلبومی به نام خداحافظ.آخرین آلبوم با نام و همکاری اندی&کوروس.در این آلبوم با شاعری آشنا شدند که باز هم در زندگی هنری اندی و کوروس و مخصوصآ اندی تآثیر به سزایی گذاشت.پاکسما زکی پور.این شاعر استثنایی و جوان با آن شعرهای زیبا وقوی در محبوبیت اندی صد در صد تآثیر به سزا گذاشته است.این شاعر هنوز که هنوزه با اندی همکاری می کند وجزو دوستان صمیمی اندی هست.پاکسیما شروع کار هنری خود را با اندی آغاز کرد آلبوم خداحافظ با آهنگهای دخترآتیشپاره ,آمنه,یاسمن,عشق مسموم,باز هم جزو پر فروش ترین آلبومها شد.با آن مدل زیبای آهنگ دختر آتیشپاره.بعد از فروش این آلبوم و اجرای کنسرتها اندی و کوروس اعلام کردند که میخواهند رسمآ از هم جدا شوند.در آن زمان از هر کسی پرسیدند چه کوچک و چه بزرگ که نظر شما راجع به جدایی این دو چیست:همه میگفتند :ما به این دو با هم عادت کردیم.حیف است که از هم جدا شوند.شایعاتی هم ورد زبانها افتاد.ولی اندی وکوروس در تلویزیون آمدند و اعلام کردند که هیچ مشکلی با هم ندارندو فقط از نظر کاری با هم اختلاف عقیده دارند.در نهایت اندی و کوروس این گروه محبوب و جنجالی از هم جدا شدند.و دوره ۸ ساله کاری آنها به پایان رسید.
بعد از جدایی هر کدام جدا به فعالیت خود ادامه دادند به جرات میتوان گفت: اندی گوی سبقت را از کوروس ربود.کوروس چند ماه بعد ازدواج کرد ولی اندی تمام زندگیش را روی کار هنری خود گذاشت.بعد از جدایی آنها اندی اولین آلبوم خود را بعد از جدایی از طرف شرکت کلتکس وارد بازار کرد.آلبوم بیقرار.که به نظر من که تمام کارهای اندی رو دنبال کردم آلبوم بیقرار یک استثنا در زندگی اندی بود.که یک شبه ره صد ساله را طی کرد.در این آلبوم ۱۰ ترانه بود که یکی از یکی قشنگ تر بود.و به گفته خود اندی:بیقرار قصه زندگی من است.قصه روزهای پر عطش عشق و شبهای سرد تنهایی.قصه تلخیها و شیرینیهای زندگی.قصه پیروزیها و ناکامیهای من در عشق و امیدی برای فردایی روشن و عشقی واقعی هنوزم بیقرارم……….

اندی روی این آلبوم یک سال ونیم زحمت کشید وهم خلاصه ای از زندگی خودش هست.آلبوم بیقرار پر فروشترین آلبوم دهه نود شد.شعرها از پاکسیمای نازنین وآهنگها از همکاران.آهنگ عشق اول از سیاووش قمیشی وآهنگ بیقرار از هانی نازنین با آن ملودی زیبا که من هر وقت این آهنگ رو گوش میدم یاد آن نازنین میفتم.آهنگ زیبا و عاشقانه شبگرد,انتظار,قصر کاغذی,اگه عشق همینه,دختر ایرونی,شیطنت.کنسرت اندی برای آلبوم بیقرار با موفقیت تمام اجرا شد.وجای خالی آن شب پیدا نمیشد.وعده ای هم پشت در بودند تا بتوانند وارد سالن شوند.در این آلبوم فرخ آهی هم یار همیشگی اندی بود.وبه او کمک فراوانی کرد.و اندی این آلبوم و تمام آلبومهای خود را در استدیو فرخ آهی ضبط میکند.در این آلبوم بود که مردم با دختری آشنا شدند که همیشه با اندی بود واندی از او به عنوان صدای دوم استفاده میکرد.او شینی ریگزبی بود.دختری امریکایی و علاقه مند به فرهنگ ایرانی و زبان فارسی.شینی در حال حاضر خود خواننده شده ولی هر چه دارد از اندی است.از آن زمان به بعد این دو همه جا با هم بودند وخود اندی هم در جایی اعلام کرد شینی دوست دختر اوست.اندی همه جا از گروهش تعریف کرده و عنوان کرده من بدون روهم هیچ هستم.فروتنی همیشگی ایرانیها.

بعد از موفقیت بی سابقه این آلبوم اندی آلبوم لیلی را وارد بازارکرد.باز هم از شرکت کلتکس.که با چند هنرمند دیگر هم همکاری کرد.بیژن مرتضوی,حسن شماعی زاده وغیره.با آن عبارت زیبا در اول آهنگ لیلی:هر کس در زندگی یک لیلی دارد و این لیلی من است.تمام اینها نشان میدهد اندی در تمام این سالها عاشق بوده.عاشق چه کسی این را هیچ کس نمیداند.در کنار اندی علیرضا امیر قاسمی هم برای او ویدئو های زیبا میساخت.

بعد از این آلبوم اندی آلبوم تنهایی را از شرکت کلتکس به بازار ارائه داد.شعرها از پاکسیمای نازنین ویدئو از کوجی زادوری و امیر قاسمی ,ضبط از فرخ آهی ,گروه اندی باز هم او را یاری میدهند.آهنگ زیبای تنهایی,چشمای ناز ,جاده های احساس,ناز ناز ,خوشگل محلمون, به قدری این آهنگها گل کرد که ورد زبان همه شده بود.هر پسری که میخواست با دختری دوست شود آهنگ ناز ناز را برایش میخوند.دخترها برای کنسرتهای اندی سرو دست می شکوندند.و به قول اندی که تکه کلام همیشگی اوست :خدا زیادشون کنه.در اینجا باید بگویم آلبومهای اندی همه دوازده یا چهارده آهنگ دارد.برعکس تمام خواننده ها .که این هم هزینه زیاد تری میخواهد هم پول بیشتری.در آلبوم تنهایی اندی یک آهنگ را باز سازی کرد که آن را برای مادرش ساخته بود.زمانی که مادرش ایران بوده و اندی امریکا مادرش دچار عارضه مغزی میشود و اندی در آن حال شعر این آهنگ را مینویسد و آن را در بدترین شرایط اجرا میکند.خوشختانه حال مادرش خوب میشود وبعدها مادرش عازم امریکا میشود وتمام کارهای اندی را دنبال میکند.تمام مصاحبه ها را زنده نگاه میکند.اندی هفته ای ۲ بار باید با مادرش غذا بخورد.او پسر خانواده است.
بعداز آلبوم تنهایی اندی آلبوم سر سپرده را به مردم عرضه کرد.آلبومی عاشقانه از کمپانی ترانه.شعرها طبق معمول از پاکسیمای نازنین و آهنگها از اندی,منوچهر چشم آذر.توحید.در این آلبوم اندی از شاعرهای جوان هم استفاده کرد.گل این آلبوم همان آهنگ معروف سرسپرده است.که پاکسیما شعر آن را گفت و اندی یک نصفه روز آهنگ آن را ساخت.و به گفته خودش این آهنگ یک هدیه از طرف خدا برای او بود.آهنگ تولد به این شکل ساخته شده بود که پاکسیما روی جلد کادوی تولد اندی شعر تولد را نوشت و چون اندی خوشش آمد روی آن آهنگ گذاشت.آهنگ من و تو به قدری گل کرد که اندی مجبور شد در سالن زیبای پلس لس آنجلس کنسرت بزرگی اجرا کند.که از چند روز قبل تمام بلیطها فروخته شده بود.در این کنسرت تمام چهره های هنری حضور داشتند.وارطان آواناسیان مدیر شرکت ترانه,کوجی زادوری,و اکثرخبرنگارها حضور داشتند و موفقیت اندی را تبریک گفتند.کوجی و امیر قاسمی ویدئو های این آلبوم را تهیه کردند.به خصوص ویدئوی زیبای سرسپرده.

در این بین باید گویم اندی گیاهخوار همچنین جزو تیم فوتبال هنرمندان هم هست.و تا به حال چندین گل هم زده ، آرزویش هم اینست که در استادیوم آزادی بازی کند. و در کنار هنر ورزش هم میکند.
بعد از آلبوم سرسپرده نوبت آلبوم بعدی اندی رسید.جاده ابریشم.آلبومی عاشقانه تر از آلبوم قبلی.اندی خود راجع به این آلبوم حرفهای زیادی زده.آهنگها از خود اندی با همکاری حسن شماعی زاده,منوچهر چشم آذر,توحید,فریبرز حاج نبی.و شعرها اکثرا از پاکسیما.آهنگ شب من به گفته خود اندی در بدترین شرایط روحی او اجرا شد.دوست دختر او برای بار دوم او را رها کرد و اندی در بدترین شرایط روحی این آهنگ را ضبط کرد.این آهنگ بعدها در فیلم هالیوودی پرنسس و سرباز در قسمتی از فیلم گذاشته شد.اندی خودش این آهنگ را به دوست دخترش تقدیم کرد.آهنگ فوق الاده تو که رفتی به قدری سرو صدا کرد که همه آن را تکرار می کردند.آهنگ انگلیسی این آلبوم را شینی شعرش را گفت و اندی آهنگ آن را ساخت.اندی یک آهنگ ارمنی هم در این آلبوم دارد.اگر یادتان باشد بچه های منطقه ۶ در ویدئو نوروز آن سال برای اندی نوار فرستاده بودند که اندی زودتر آلبوم بعدی را به بازار بدهد.اندی در زمان ساخت این آلبوم به ارمنستان سفر کرد به همین دلیل اسم آن را جاده ابریشم گذاشت.این آلبوم نشان میدهد که اندی سال عاشقانه و سختی را پشت سر گذاشته.چون به گفته خودش او به پاکسیما میگه:من امسال مثلأ عاشقم آهنگ عاشقانه برایم بگو سال دیگه همه چی خوبه ما با همیم .آهنگی برایم بگو که همه چیز را نشان دهد.اگر توجه کرده باشید تمام آهنگهای اندی به جز چند تا که انگشت شمار است راجع به دختر و پسر است و به گفته خودش من حرف دیگری به جز دختر و پسر ندارم که بزنم.بعداز این آلبوم اندی یک آلبوم دو آهنگه وارد بازار کرد.به نام نونه.که بازسازی آهنگ زیبای چرا عاشق شدم و یک آهنگ ارمنی.

بعد از این آلبوم او آلبوم و قلب من را وارد بازار کرد.که به ۷ زبان زنده دنیا آهنگ خوانده است.از طرف کمپانی آونگ ویک کمپانی امریکایی.اندی یواش یواش خود را وارد ماکت امریکایی میکند.خودش میگوید: این آلبوم جای خاصی را در قلب من دارد به همین دلیل اسم آن را وقلب من گذاشت.و روزنامه ها آن را رمانتیک ترین آلبوم اندی معرفی کردند.آهنگها یکی از دیگری قشنگ تر بود.آهنگ عربی با صدای اندی و راغب علامه خواننده معروف عرب که بینهایت گل کرد.که هم شعرش را با هم گفته بودند و هم آهنگش را با هم ساخته بودند.آهنگ ریحان که خیلی گل کرد با شعر پاکسیما و آهنگ اندی.آهنگ ۶و۸ یادم میاد.آهنگ زیبای رویا.آهنگ عاشقانه تو نباشی.آهنگ انگلیسی که شعرش را شینی گفت و اندی آهنگش را ساخت.یک آهنگ هندی با دختر خانم هندی.که بخواهم در مورد هر کدام توضیح بدهم ساعتها طول میکشد.

بعد از این آلبوم بود که روزنامه های امریکا از اندی به عنوان الویس ایران نام بردند.وبه او لغب الویس دادند.بعد از این آلبوم محبوبیت اندی در جامعه امریکایی چند برابر شد.با گروهای بزرگی در سالنهای مجلل کنسرت گذاشت.با گروه آلابینا در سالن زیبای گریک تیآتر کنسرت گذاشت.به تنهای ۶۰۰۰ نفر را در آن سالن دور هم جمع کرد و شبی فراموش نشدنی برای همه بود.به مناسبت این آلبوم کنسرت افتخاری در تاور رکوردز گلندل محله ارمنی نشین کالیفرنیا اجرا کرد.و جازیست گروه پلیس هم آنجا حضور داشت و همکاری آنها از این به بعد آغاز شد.از همین آلبوم هم یک نمونه وارد ماکت امریکایی کرد .با چند آهنگ اضافه تر. که آهنگ هتل کالیفرنیای معروف هم در آن بود که همه میگفتند از اصلش هم قشنگتر شده.با شعر پاکسیما یار همیشگی اندی.آهنگ تو نباشی به گفته خود اندی غم انگیز ترین صدای نی در ارمنستان هست.اندی برای سومین بار برنده جایزه بهترین خواننده ارامنه شد.استینگ منیجر گروه پلیس هم فعالیت خود را با اندی آغاز کرد.اندی با مهارت خاصی به زبان انگلیسی موسیقی ایران را به امریکاییها معرفی کرد به طوری که فوق الا ده اندی رو دوست دارند.اندی تبدیل به یک خواننده بین المللی شد.مصاحبه ها در سی ان ان,ان بی سی,سی بی اس,و موفقیت در کنسرتها او را بیش از پیش محبوب کرد .
او حالا به آ رزوی دیرینه خود رسیده.با روزی ۱۶ ساعت کار کردن با گروه و دوستان خوب او این موفقیت دور از دسترس نبود.بعد از این موفقیت او با دو خواننده بزرگ دیگر عرب آشنا شد.خالد و حاکیم.که قرار بود توری بزرگ ترتیب دهند برای اجرای کنسرت در سالن زیبای گریک تیآتر.ولی این برنامه مواجه با ۱۱ سپتامبر شد و با تمام هزینه و زحمتی که برای این برنامه کشیده شده بود اندی این برنامه را لغو کرد.اندی اعلام کرد که مردم امریکا را مانند ایرانیان دوست دارد و خود جزو شهروندان امریکایی هست و به دلیل احترام کنسرت را لغو کرد.جالب اینجاست که شینی میهمان افتخاری تمام کنسرتهای اندی است و همراه او برنامه اجرا میکند.اندی در این بین یک آلبوم وارد بازار کرد با همکاری پاکسیما,حمید,و پیروز.که در حقیقت آلبوم پاکسیما بود با شعرهای او واز دوستان خود دعوت کرده بود با او همکاری کنند.که واقلأ اندی در این آلبوم برای پاکسیما سنگ تمام گذاشت.
آلبومی به نام یاران.با آهنگهای فوق العاده قصه باران و تصویر که با شعرهای فوق العاده پاکسیما توسط اندی اجرا شد.آلبوم آخر اندی خلوت من نام گرفت. اندی در مصاحبه ای اعلام کرد: من دوست دارم مردم بدانند در خلوت من چه میگذرد.این آلبوم هم جزو عاشقانه ترین آلبومهای اندی قرار گرفت.از کمپانی آونگ و یک کمپانی امریکایی.اندی در این آلبوم نشان داد هنوز هم شور عشق در او هست.آهنگ چه خوشگل شدی به قدری بین مردم طرفدار پیدا کرد که فکر میکنم احتیاج به توضیح من نباشد.آهنگ التهاب,از یاد من نرفته,۴ نوع میکس آهنگ ریحان,آهنگ تغییر داده شده تپلی به زبان ارمنی به نام مارال,آهنگ تغییر داده شده یالا به زبان اسپانیولی به نام بایلا,ودر نهایت آهنگی متفاوت با سبک کار اندی به نام برو.من خودم به عنوان طرفدار اندی این سبک را تا به حال در کار او نشنیده بودم.تمام کارهای او نشان میدهد که همه چی خوب است من با دوست دخترم خوبم مشکلی نداریم.ولی هیچ وقت آهنگهای اندی نشان دهنده این نبود که به کسی بگوید:برو دیگه نمیخوامت.اون هم خواننده ای مثل اندی.البته در ویدئوی این آهنگ ریشه هایی از سیاسی بودن نشان میدهد.اما اندی همیشه خود را از سیاست جدا کرده. آهنگ زیبای شقایق ,عشق و ایثار,تمام شعرها از پاکسیماو آهنگها از اندی,منوچهر چشم آذر,محمد مقدم و ……..

بعد از این آلبوم اندی همراه با شینی و منصور کنسرت بزرگ و فراموش نشدنی در سالن بزرگ و زیبای گریک تیآتر اجرا کردند.اندی در این کنسرت پر نشاط تر و پر انرژی تر از قبل برای مردم برنامه اجرا کرد.زندگی عاشقانه اندی با حضور دوست دختر زیبای او سپری میشود.او هنوز هم عاشق است.او بار دیگر کنسرت دیگری با امید در پارک ارواین اجرا کرد که آن هم با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد.
آلبوم بعدی اندی در ماه سپتامبر به بازار ارائه شد.که شامل ۳ سی دی بود . یک آلبوم که فقط ارمنی اجرا شده.یک آلبوم فارسی که ۱۴ آهنگ دارد.و یک آلبوم برای ماکت امریکایی.
اندی همیشه برای جوانها نصیحتی داشته : دوری از مواد مخدر,احترام به بزرگترها,درس خواندن,وبه تمام دخترها و پسرها همیشه وهمیشه گفته:با اونی که دوستش دارین تا آخر بمونید.به هم وفادار باشین.اندی احساس دوست داشتن رو اینگونه توصیف کرده:صبح که از خواب بلند میشوی احساس میکنی دنیا مال تو هست. دوست داری با کسی که دوستش داری بری پارک,پیکنیک,به خاطر اون دختری که دوستش داری حاضری همه دنیا رو به اون ببخشی.و شب که میخوای بخوابی خوشحال از این احساسی که دادی و گرفتی.اندی همیشه از زندگیش راضی بوده و هست.و همیشه به گفته خودش نیمه پر لیوان را نگاه میکند.اندی با خواننده های دیگر کشورمان هم کنسرت گذاشته.مثل ابی,شهرام کاشانی, مکابیز…………..و کمک به خیلی ها کرده در این راه تا آنها هم وارد دنیای هنر شوند.مثل شینی,مکابیز,مهران.
نگاهی به کارنامه هنری اندی بیندازیم او سیر صعودی فوق العاده ای را طی کرده است.

۰۰
454 مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 1809
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.