دانلود آهنگ جدید

بیوگرافی The Ways

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

بیوگرافی The Ways

دسته بندی : بیوگرافی تاریخ : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

بیوگرافی The Ways

 

 

د ویز (The Ways) نام یک گروه راک ایرانی است که توسط کاوه آفاق و علیرضا پوررضا در سال ۲۰۰۳ تشکیل شد. کمی بعد حامد قناد و آی من به آنها پیوستند. علیرضا در سال ۲۰۱۱ از گروه جدا شد و پدرام آزاد، پیانیست به گروه پیوست. کاوه آفاق در سال ۱۳۹۲ از گروه جدا شد.

در سال ۱۳۷۹ گروه پاپ کاویان که یک گروه ۷ نفره بود توسط علیرضا شکل میگیره ودر سال ۱۳۸۱ کاوه به عنوان نوازنده گیتار الکتریک به این گروه می پیونده!اونا در سال ۸۲ و پس از اجراهای متعدد زنده در نقاط مختلف ،یه آلبوم ۸ تراکِ ضبط می کنن، امّا موفق به کسب مجوز برای انتشار رسمیش نمی شن!!

بعد از مدتی کاوه و علیرضا به این نتیجه میرسند که با توجه به سلایقشون بهتر کار رو به سمت راک سوق بدن! پس در سال ۱۳۸۳ گروه ۷ نفره پاپ کاویان به یک گروه ۴ نفره راک به نام امپایر(Empire)تغییر شکل میده!گروه با نام امپایر تنها یک سال فعالیت میکنه و بعد از یک سال یعنی در سال ۱۳۸۴ اعضای گروه تصمیم میگیرند که نام گروه رو به THE WAYS تغییر بدن!!!

 

حالا چرا The Ways ؟؟؟؟
بچه ها بر این باورند که این ۴ نفر،صرفاَ ۴ تا دوست هستند اما با ۴ کاراکتر متفاوت و راهِ جدا از هم !!!!امّا به قول کاوه ترکیب این ۴ نفر در کنار هم شاید می تونست مجموعه جذابی رو تشکیل بده !!!که به نظر من و خیلی از طرفداران The Ways همینطور هم شد.

این گروه در شهر مشهد شکل گرفت ، کاوه و حامد اهل تهران هستند و علیرضا و ایمان اهل مشهد هستند. اولین آهنگی که با عنوان The Ways ضبط شد The Love On Sky نام داشت به آهنگسازی حامد قناد و با ترانه کاوه آفاق! نکته جالب اینکه تا سال ۱۳۸۷ گروه هیچ تراک به زبان فارسی نداشت و تماماَ کارها به زبان انگلیسی و اکثراَ ترانه هایی از کاوه بودند! امّا درهمان سال علیرضا پیشنهاد داد که خیلی از کارایی رو که به فارسی هستند و تو خونه دارن خاک می خورنُ رو ضبط استودیویی بکنیم !!! این پیشنهاد مورد استقبال اعضا قرار گرفت امّا کاوه کُلاَ بر این باور بوده و هست که این دِینی بود که باید به نوبه خودمون به زبون مادریمون ادا کنیم! گروه اولین تراک فارسی رو به نام اتاق آبی ضبط میکنه و به عنوان تک آهنگ به بازار عرضه میکنه که مورد استقبال قرار میگیره! تا این لحظه تعداد آهنگهای ضبط شده در این ۴ سال به زبانهای فارسی و انگلیسی می تونه ۴تا آلبوم رو در بر بگیره امّا عملاَ شاید کمتر از ۱۰ تراک آن در حال حاضرقابل دسترس باشه نزدیکان گروه شدیداَ بر این باورن که هنوز تعدادی از بهترین کارهای گروه جزو اون کارهایی هستند که شنیده نشدند!و احتمالاَ فعلاَ شنیده نخواهند شُد!!!!!!!و علت این امر هم بچه ها دلایلی می دونن که شاید نشه حالا حالا ها این تراکها رو به عرضه عمومی رسوند! گروه تا به حال ۴ موزیک برای ۴فیلم کوتاه ساخته که آهنگساز اونها کاوه آفاق بوده و ۳ تا از اون فیلم ها محصول فرد پروداکشن و به کارگردانی فرهاد فرد (کارگردان ۲ موزیک ویدیو رسمی گروه) بوده است!

 

گروه The Ways تنها ۲ موزیک ویدیوی رسمی دارد و سایر موزیک ویدیو ها ساخت شده و موجود در اینترنت و همچنین سایت youtube متعلق به این گروه نمی باشد. آخرین اجرای زنده اونا در سال ۸۵ بود و حد فاصل سالهای ۸۱ تا ۸۵ این افراد از گروه کاویان تا The Ways بیش از ۶۰ اجرای زنده داشتند!!

 

اعضای گروه

اعضای فعلی
حامد قناد: آهنگساز، گیتار باس , گیتار الکتریک و گیتار آکوستیک
ایمان محمدی: درام
پدرام آزاد (پدرام بخت‌آزاد): آهنگساز، نوازنده پیانو

 

اعضای پیشین
علیرضا (علیرضا پوررضا): نوازنده کیبورد و ساکسیفون (جدایی در سال ۲۰۱۱)
کاوه آفاق (سید کاوه آفاقی): آواز، آهنگساز، نوازنده گیتار الکتریک و گیتار آکوستیک (جدایی در سال ۲۰۱۳)

 

مصاحبه کاوه آفاق

 

قصه the ways از کجا برای تو شروع شد؟ کمی در مورد این پیشینه صحبت میکنی؟

من سال ۸۰ در دانشگاه مشهد رشته معماری قبول شدم و به آن شهر رفتم. به صورت اتفاقی در آنجا متوجه شدم که مشهد تعداد زیادی موزیسین دارد و اصلا چیزی در این زمینه نمیدانستم و اکثر آنها هم در سبک و سیاق موسیقی ما کار میکردند و با خیلی از آنها آشنا شدم و از همانجا با بچههای گروه آشنا شدم. از سال ۸۲ ما با نام گروه «کاویان» شروع به کار کردیم و به مرور تعدادمان کم شد تا اینکه ما چهارنفر ماندیم و تبدیل شدیم به گروه the ways.

 

و چرا اکنون در حال جداشدن از همدیگر هستید؟

جدا شدن در کار نیست. یکی از بچهها به آمریکا و دیگری و به کانادا رفته است و یکی هم در مشهد است. من و پدرام هم در تهران هستیم. از روز اول قرارمان بر این بود بچههایی که به خارج از کشور میروند، اگر توانستند در همانجا امکاناتی را فراهم کنند که ما بتوانیم در آنجا هم فعالیت بین المللی داشته باشیم، یعنی بتوانیم آلبوم بدهیم و به زبان انگلیسی بخوانیم، من هدفم همیشه این بوده که کار بین المللی انجام بدهم. فکر میکردم که صدای ایرانیان را خیلی بهتر میتوانیم به گوش جهان برسانیم و با کار بین المللی میتوانیم فرهنگ خودمان را بهتر نشر بدهیم و هدفمان خواندن به زبان انگلیسی بود. یکی از دلایل استفاده ما از پرچم ایران این بوده که نشان بدهیم میخواهیم کار بین المللی انجام بدهیم و هویت خودمان را نشان بدهیم. ولی در این دو سال من تنها در ایران ماندم و کار میکردم و خیلی به کمک حامد (نوازنده بیس)، نیاز داشتم. ولی حامد در مدت دو سالی که آنجا بود نتوانست امکاناتی را برای اینکه ما بتوانیم برویم و این کار را به صورت بین المللی ارائه کنیم، فراهم کند.

 

یعنی از همان روز اول نگاهتان به این شکل بود؟

ما از روز اول هدفمان این بوده که بتوانیم کار بین المللی داشته باشیم ولی تئوری من این بود که ما اگر نتوانیم هموطنان خودمان را جذب کنیم سایر مردم جهان را نیز نمیتوانیم جذب کنیم.

و کاملا مهر و امضای خودتان پای آثارتان دیده شود.

کار با این هدف شروع نشد ولی الان که به عقب نگاه میکنیم میبینیم که در خیلی از موارد میتوانیم ردپای مشترکی بین آثار ببینیم.

 

اولین لحظههایی که تازه گروهتان داشت جا میافتاد و آن جرقه ایجاد میشد هیچ وقت به فکر مجاز شدن نیفتادید؟

چرا من همیشه معتقد بودم که مجموعه اشعاری که ما تولید میکنیم باید با ساز و کار قوانین جامعه ایران همخوانی داشته باشد و باید با قوانین داخل خانوادهها همخوانی داشته باشد. به همین خاطر عملا کار ما از روز اول مجاز بود.

 

هیچ ساختار شکنی نداشتید و من کاملا با این موافقم. اما منظورم این است که هیچ وقت به سمت فعالیت در چهارچوب مجوز نرفتید؟

ما در گروه کاویان و زمانی که در مشهد بودیم در سال ۸۳برای مجوز اقدام کردیم اما موفق نشدیم. یک آلبوم ساختیم و نتوانستیم برای آن مجوز بگیریم. البته مجوز اجرای صحنهای گرفتیم و در نقاط مختلف با آن گروه اجرا میگذاشتیم. ولی وقتی که گروه را ایجاد کردیم چون کار اول ما به زبان انگلیسی بود و بعد از آن کارهای ما کارهایی بود که بلافاصله ویدئو شده بود، با توجه به جوّی که در آن روزها راه افتاده بود، خود به خود اصلا این نافی مجوز بود. ولی بعد از مدتی و بعد از دیدن بازخورد مردم مثل هر موزیسین دیگری مهمترین چیز برای ما دیدن هواداران از نزدیک بود و بتوانیم آنها را شاد کنیم. چون از آنها در ایمیلها و نامهها و برخوردهای روزانه الطاف زیادی را میدیدیم و به همین جهت خیلی دوست داشتیم جایی باشد که بتوانیم برایشان اجرای زنده داشته باشیم و آهنگهایی که دوست دارند را برایشان بزنیم و بخوانیم.

 

می خواهی با همین اسم the ways شروع به کار کنی؟
ببینید الان the ways عملا اسمی شده است که خیلیها در خیابان من را به اسم آقای the ways میشناسند! یعنی فکر میکنند اسم هنری من the ways است. به همین خاطر این اسم از کاوه آفاق یا سایر بچهها جدا نیست. ولی خب به هرحال چیزی که فعلا ثبت شده این است که کاوه آفاق سرپرست گروه the ways است.

 

چرا مشکل را حل نمیکنید؟

خب رویکرد او بدین گونه است که ما باید برویم خارج و این مدتی را که من داخل ایران صرف کردهام بس است و میگوید که من دارم اشتباه میکنم..

 

در آن طرف امکانات فعالیت هنری هست؟

در این دو سال لااقل حامد نتوانسته برای ما امکاناتی را فراهم کند که من به آنجا بروم. ولی تا حدودی هم امکانات هست و او معتقد است که من دو سال وقت او و بقیه را گرفتهام که در داخل ایران نگه داشتهام و میگوید باید از ایران خارج بشویم. ولی من معتقدم اگر ۵ سال دیگر هم طول بکشد ما باید داخل ایران بمانیم.

 

تمایل داری از انتخابهایت اسم بیاوری؟ کسانی که بیشتر مورد توجه تو قرار میگیرند.

در هر حوزهای کسانی هستند که به نظر من خوب کار میکنند. در حوزه پاپ مجاز به نظرم مازیار فلاحی و سیامک عباسی و رضا یزدانی خوب کار میکنند.

۰۰
305 مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 2603
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.