دانلود آهنگ جدید

مرداد ۱۳۹۶ -

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

حمید صفت به درگیری اعتراف کرده نه قتل

دسته بندی : اخبار موسیقی تاریخ : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

حمید صفت به درگیری اعتراف کرده نه قتل

 

 

 

مشاور حقوقی حمید صفت گفت: اعترافی به قتل صورت نگرفته و حمید صفت تنها به درگیری فیزیکی اعتراف کرده است.

به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته خبری مبنی بر بازداشت حمید صفت خواننده موسیقی رپ در رسانه ها منتشر شد، در ادامه نیز برخی اخبار حکایت از اعتراف به قتل حمید صفت طی یک درگیری فیزیکی داشت و برخی از رسانه ها هم برخورد یک جسم سخت و شکستگی جمجمه را دلیل این اتفاق عنوان می کردند.

اما وهاب منتظری پور مشاور حقوقی این خواننده در گفتگو با فارس در تشریح این حادثه گفت: روز بیست چهارم مرداد ماه درگیری در منزل پدرخوانده حمید صفت اتفاق می افتد. پس از ایجاد این درگیری فیزیکی مادر موفق می شود آنها را جدا کند و از همسایه کمک بطلبد.

وی ادامه داد: با ورود همسایه ها به منزل نهایتاً با وساطت آنها درگیری خاتمه پیدا می کند و آقای صفت به همراه مادرشان از منزل خارج می شوند و بعد از آن هم همسایه ها تا مدتی در منزل می مانند.

وی افزود: آن طور که من اطلاع پیدا کردم، پس از ساعتی از وقوع این درگیری، ناپدری ایشان خودشان به بیمارستان مراجعه می کنند و مورد مراقبت قرار می گیرند و نهایتا هم در همان بیمارستان فوت می کنند. این به این معنی است که در لحظه درگیری ضربه ای به ایشان وارد نشده که احیاناً منجر به در دم جان دادن ایشان شده باشد.

این وکیل دادگستری در خصوص اعتراف به قتل توسط حمید صفت نیز عنوان کرد: اعترافی به قتل صورت نگرفته و متهم تنها به درگیری فیزیکی اعتراف کرده است. البته این نکته را هم باید بگویم که من صورت جلسه اظهارات ایشان را نخواندم اما این را می توانم بگویم که تنها اعتراف به درگیری صورت گرفته و اعتراف به قتلی صورت نگرفته است.

منتظری پور ادامه داد: ضمن این که آقای صفت قویاً در جلسه امروز گفته اند که ضربه ای به سر وارد نکرده اند. ابتدا باید مشخص شود که علت تامه مرگ چه بوده است؛ خیلی از رسانه ها عنوان کرده اند که اصابت جسم سخت باعث این اتفاق شده اما صفت این موضوع را امروز در دادسرا رد کرده و عنوان کرده که درگیری بوده و ناپدری اش را هول داده، میز جلویشان را برگردانده و دستشان را گرفته که نهایتاً با تلاش مادر و همسایه ها درگیری پایان یافته است.

وی اظهار داشت: طبق قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مصوبه ۱۳۹۲ ایشان به دلیل اینکه متهم هستند، در بازداشت به سر می برند. اما باید این نکته را عنوان کنم که ایشان «متهم» هستند و هنوز جرمی ثابت نشده است.

مشاور حقوقی حمید صفت تصریح کرد: زمانی جرم ثابت می شود که مراحل تحقیقات مقدماتی در آگاهی طی شود و پرونده ارسال شود به دادسرا؛ در ادامه دادسرا باید تحقیقات لازمه را انجام دهد و پرونده را به دادگاه ارسال کند. دادگاه هم باید رسیدگی بکند و در صورت اعتراض، مراحل دیوان عالی طی شود و موقعی که رای قطعی صادر شد، ایشان به عنوان مجرم شناخته می شوند.

وی افزود: شاید این پروسه حداقل یک سال هم به طول بیانجامد. اینکه از الان برخی رسانه ها از عبارت قاتل استفاده می کنند، درست نیست. ایشان متهم به قتل هستند آن هم به دلیل وجود شاکی خصوصی که برادر ناتنی حمید صفت است.

منتظری پور عنوان کرد: حمید صفت متهم است و به همین واسطه هم تحت بازجویی قرار دارد. هر شخص، متهم یا مظنونی که وارد دادسرا می شود بازپرس موظف است طبق قانون برایش قرار تامینی صادر کند که این قرار تامینی با توجه به کیفیت جرم می تواند شدید یا خفیف باشد. به دلیل این که این جرم جزء جرم های مشدد است قرار بازداشت موقت صادر شده است.

وی افزود: باید تمامی عدله پرونده جمع آوری شود که از همه مهم تر نظر پزشکی قانونی است. امروز مادر آقای صفت احضار شده و برای همسایگان نیز احضاریه هایی صادر شده که برای ادای شهادت به دادسرا بروند. چرا که در محل حادثه حاضر بودند. در نهایت با بررسی تمامی عدله و مدارک و همچنین با بررسی اظهارات خود آقای صفت و دیگر افراد درگیر در این اتفاق با تحقیقات مفصلی که صورت می گیرد، نهایتا مشخص شود ایشان مجرم است یا خیر.

مشاور حقوقی حمید صفت در پایان گفت: طبق قانونی اساسی و قانون مجازات اسلامی، اصل بر برائت است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود نه این که ما اصل را برگناهکاری ایشان بگذاریم و او را قاتل معرفی کنیم بدون اینکه حتی تحقیقات تمام شده باشد. حداقل طرح چنین مباحثی از منظر حقوقی صحیح نیست. من خواهش می کنم رسانه ها اجازه دهند مراحل دادگاه در آرامش طی شود. قطعا تلاش قوه قضاییه هم در راستای تحقق واقعیت خواهد بود.

منبع: فارس

۰۰

کنسرت خواننده رکورددار این بار در تالار وزارت کشور

 

 

 

حامد همایون خواننده پرطرفدار که این روزها با استقبال شدید مردم روبرو شده است روزهای ۲۷ و ۲۸ و ۲۹ مردادماه در تالار وزارت کشور به همت شرکت ترانه شرقی و به مدیریت محسن رجب پور به روی صحنه رفت.

در آغاز برنامه ری میکس قطعات “عشق ناب” و “به چشمات قسم” اجرا شد و بعدازآن حاضران به احترام شهید حججی و شهدای مدافع مردم یک دقیقه ایستاده سکوت کردند و قطعه “هیهات” به اجرا درآمد.
“مردم شهر”، “عاشق شدم رفت”، “دوباره عشق” ، “چنین کنم چنان کنم” ، “چه عشقی” ، ریمیکس “می روم”، “دیوونگی” و “حاکم احساس” اجرا شد. در ادامه قطعه “مجنون با نور موبایل‌ها خوانده شد و بعدازآن “شیدایی” و “بارون که زد” با همراهی مردم به اجرا درآمد و با اجرای دوباره قطعه دوباره “عاشق شدم رفت” و “آه نکش” نوبت به قطعه پرطرفدار “چتر خیس” رسید که پایان‌بخش این اجرا بود.
حامد همایون قسمتی از قطعه جدید «عاشقانه» را اجرا کرد و روز عکاس را به این قشر از هنرمندان تبریک گفت.
حامد همایون که این روزها در مورد لحن خواندنش در همه محافل صحبت می‌شود گفت که این به دلیل شیرازی بودن اوست.
در معرفی اعضای گروه حامد همایون به تولد پوریا ربانیان نوازنده پرکاشن اشاره کرد که مردم با آهنگ تولدت مبارک به این نوازنده تبریک گفتند.
اعضای گروه به رهبری سامان امامی و نوازنده کیبورد و سرپرستی مهیار رجب پور را آرش عیوضی (گیتار بیس)، امیرحسین توسلی (تار و سه‌تار)، پوریا ربانیان (پرکاشن)، آلن بارسخیان (گیتار الکتریک)، محمد افشانی (گیتار)، پیمان لطیفی (درامز)، علیرضا توسلی، ارشیا میرزایی، رضا جعفری و پرهام صارمی (دف) تشکیل می‌دادند.
گفتنی است مجید طوسی مدیرعامل شرکت سل فا میهمان سانس دوم شب ۲۸ مرداد بود.
شایان ذکر است؛ کنسرت حامد همایون به دلیل استقبال فراوان مخاطبان در روزهای ۸، ۹ و ۱۰ شهریورماه در تالار وزارت کشور تمدید شد.

منبع: ریتم نو

۰۰